Raikas

Raikkaudella sinulle

Siivous on taitolaji, jossa vaaditaan ammattitaitoa ja aurinkoista asennetta

Asiakaslähtöinen palvelumallimme on syntynyt vuosien saatossa yhteistyössä yritysten kanssa. Toimintamme kattaa kaikentyyppiset siivoustyöt, pienistä yrityksistä aina suuriin teollisuus- ja tuotantolaitoksiin.

Monipuoliset palvelumme, nykyaikaiset ja tehokkaat työtavat sekä motivoitunut henkilöstömme raikastaa siivouspalvelut uudelle tasolle.

Puhtaassa, raikkaassa ja edustavassa työympäristössä viihtyvät kaikki.

Ota yhteyttä jo tänään!

BV_ISO9001_ISO14001[1]

Paikallinen ammattilainen

Jokapäiväistä toimintaamme ohjaavat kestävän kehitykset arvot sekä laatua ja ympäristöä arvostava toimintatapa.

Sitoutumistamme määrittävät laatu- ja ympäristöserfikaatit ovat tärkeitä, mutta vielä enemmän haluamme olla edistämässä todellisia arjen ekotekoja.
Hyvällä ja sitoutuneella suunnittelulla voimme oikeasti vaikuttaa ympäristörasitukseen ja hiilineutraalimpaan huomiseen.

Monipuoliset palvelumme

Palvelemme yrityksiä kattavasti koko Satakunnan alueella. Tilaus- ja sopimussiivousten lisäksi räätälöimme varmasti tarpeisiisi sopivan ratkaisun.

Toimistopalvelut

  • Kohteen loppusiivouksen suunnittelu
  • Halutessa kohteen ylläpitosiivouskonsultointi
  • Tarvittavien suojausten yms. suunnittelu
  • Aikataulutus

Työmaapalvelut

  • Pölyn- ja puhtaudenhallinta
  • Työmaa-alueen järjestys
  • Rakennusaikainen siivous
  • Rakennusaikainen vartiointi
  • Erikoissuojaukset ja -pesut

Erikoispalvelut

  • Ylärakenteiden puhdistukset
  • Tekniset- ja erikoistilapuhdistukset
  • Home- ja mikrobivauriosiivoukset Otsonointi
  • Loppusiivoukset remontin/ uudisrakentamisen jälkeen
  • Sähkötilojen siivous
  • Käyttöönottopuhdistukset: tilat, lattiamateriaalit
  • Hygiointi

Pyydä tarjous

Täytä yhteydenottolomake, niin otamme yhteyttä mahdollisimman pian!

Nimi*

Osoite

Puhelin

Lisätiedot

In English

It’s always a clean deal!

Raikas-Yhtiöt name stands for ”fresh”. We have years of experience in the cleaning business. Our strong know-how, effective and tested methods and motivated, skilled staff guarantee absolutely clean and fresh results.

We operate in various industrial working facilities, as well as office and business premises. In addition to industrial and service sectors we also work in the public sector. We take care of maintenance-, basic-, construction- and house cleanings. We always customize our cleaning to your needs. Your job is never too large or too small for us!

Hae meille töihin!

Meillä on aina töitä hyville ihmisille.

Voit tehdä sopimussiivouspaikoissa päivä- tai iltatyötä kokopäiväisesti tai osa-aikaisesti. Myös keikkatyötä riittää riuskille ja osaaville siivoojille; rakennuksilla ja loppusiivouksissa.

Täytä työhakemus, niin ilmoitamme heti kun vapaita työpaikkoja on tarjolla!

Täytä työhakulomake

Nimi*

Osoite

Puhelin

Syntymävuosi

Lisätiedot

Pori

Konepajanranta 2 B, 28100 Pori
Puh. (02) 639 4505
Toimisto avoinna ma-pe 9-17

Rauma

Suojantie 5, 26100 Rauma
Puh. 050 439 2894
Toimisto avoinna sop. mukaan

Henkilökunta

Pori


Jaana Liukkonen
Asiakaspalveluvastaava
(02) 639 4505
jaana@raikas.fi

Tiina Nurro
Palveluesimies
050 3172905
tiina@raikas.fi

Erno Riihelä
Erikoistyöt
050 363 7272
erno@raikas.fi

Selena Sillanpää
Ylläpidon palvelu­ohjaaja
044 2382796
selena@raikas.fi

Anne Mäkilä
Myyntijohtaja
050 412 4060
anne@raikas.fi

Pauliina Marshall
Myynnin tuki
044 7880129
pauliina.marshall@norcall.fi

Jani Koskelainen
Toimitusjohtaja
0500 948 124
jani@raikas.fi

Maria Huhtamaa
Henkilöstöhallinto/työhakemukset
040 7500470
maria.huhtamaa@enersense.eu

Altti Papinsaari
Mainonta ja markkinointi
0400 594534
altti@bmm.fi

Timo Santavuo
Lakiasiat
0400 313349
timo.santavuo@ahslaki.fi

Rauma


Lena Vuorinen
Rauman toimisto Palvelupäällikkö
050 4392894
lena@raikas.fi

Aija Anttila
Työhakemukset
040 1602690
aija.anttila@enersense.eu